NewsCloud - доступные новости для всех

Що зробити, щоб справді реформувати прокуратуру

Заява про відставку Генерального прокурора Віктора Шокіна стала результатом багатомісячного постійного тиску громадськості та міжнародних партнерів на українську владу.Що зробити, щоб справді реформувати прокуратуру Однак ця заява не робить питання звільнення Генерального прокурора однозначно вирішеним, не гарантує призначення незалежного очільника прокуратури і початок справжньої реформи прокуратури.

Читaйтe тaкжe: Госдеп США: ситуация с правами человека в Крыму ужасная

Нам потрібен новий керівник прокуратури, який викликатиме довіру громадянського суспільства. Ще очікують свого логічного завершення кримінальні провадження проти колишніх чиновників режиму Віктора Януковича, санкції ЄС проти урядовців часів Януковича мають бути продовжені, а в прокуратурі варто створити органи прокурорського самоврядування з 15 квітня 2016 року.
Неприпустимо залишатися бездіяльними в цей критичний для українського суспільства момент.
Зважаючи на це ми, представники Реанімаційного Пакету Реформ, вимагаємо від Президента України:
Забезпечити прозорість у процедурі призначення Генерального прокурора і таким чином гарантувати реалізацію європейського принципу незалежності прокуратури від політичних впливів (пункт 87.1 Звіту Венеційської комісії про незалежність служб обвинувачення від 2010 року). Наразі це можливо зробити за допомогою:
– створення конкурсної комісії як дорадчого органу (пункт 28 статті 106 Конституції) з відбору кандидатів на посаду Генерального прокурора;
– попереднього обговорення кількох кандидатів від Глави держави на посаду Генерального прокурора на засіданнях профільних парламентських комітетів.
Запропонувати зміни до Закону про прокуратуру щодо: – включення до складу Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії, задля забезпечення її прозорості та незалежності, прокурорів, які є громадянами держав-членів ЄС, США чи Канади;
– проведення новою Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією відкритого конкурсу на всі посади в регіональні прокуратури і Генеральну прокуратуру України.
Информационный портал News-Cloud

0 комментариев к новости


Ваше имя: *
Ваш Email: *

Подписаться на комментарии

Код: Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
Введите код: